Tester szczelności instalacji LPG PULSAR 400ml

Pulsar400.jpg
  • nowość
Dostępność: 11
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 22,41 zł 22.41
netto bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: PULSAR
Kod produktu: PZ-0034

Opis

OPIS PRODUKTU:

TESTER SZCZELNOŚCI - to profesjonalny środek do badania szczelności ciśnieniowych instalacji gazowych. Tester zawiera glikol propylenowy stanowiący jednorodną ciecz. Innowacyjność opakowania 400 ml polega na tym, że glikol znajduje się w worku umieszczonym w butli aerozolowej. Gazem pędnym jest sprężone powietrze znajdujące się między workiem a ścianką butli. Wsad preparatu jest niepalny, niewybuchowy oraz nieszkodliwy dla powierzchni lakierowanych. Zaletą testera jest jego biodegradowalność. Produkt posiada opinię techniczną Instytutu Nafty i Gazu.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:

Przeznaczeniem preparatu jest sprawdzanie szczelności w ciśnieniowych instalacjach wszelkich gazów palnych, gazów technicznych, instalacjach sprężonego powietrza oraz samochodowych układach paliwowych LPG. Preparat nanieść na testowane złącze poprzez rurkę dozującą z odległości 2 – 4 cm. W miejscu nieszczelności pojawią się bańki i pęcherze. Po użyciu testera powierzchnie zwilżone nie wymagają żadnych zabiegów czyszczących, ponieważ po krótkim czasie piana zanika przemieniając się w ciecz, która z kolei odparowuje nie powodując korozji powierzchni testowanych.

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU:

  • Kolor cieczy / piany bezbarwny / biały
  • Gęstość: 1,04 g/cm3
  • Zawartość rozpuszczalników: brak
  • Zakres temperatur pracy: -20°C do +50°C
  • Trwałość piany: ok. 3 min
  • Trwałość w oryginalnym opakowaniu: 24 m-ce
  • Gaz wypełniający: sprężone powietrze.

WPŁYW NA EKOLOGIĘ:

Produkt nie jest zakwalifikowany jako niebezpieczny dla środowiska (wsad biodegradowalny, aerozol napełniony sprężonym powietrzem).

OPAKOWANIA:

Pojemnik metalowy 400 ml aerozol.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

Zawór wypływowy 360° w opakowaniu 400 ml pozwala na dowolne położenie pojemnika przy dawkowaniu piany. W tej wersji substancja czynna zapakowana jest w worek, który znajduje się dodatkowo w puszce aerozolowej. Pomiędzy workiem a puszką znajduje się gaz pędny, który ściska worek z glikolem propylenowym. W ten sposób gaz pędny zawsze pozostaje w puszce. W każdej pozycji puszki i dyszy z rurką dozującą podawanie czynnika jest niezawodne. Jeżeli wymagane jest dozowanie bardzo precyzyjne z bliskiej odległości zalecamy użycie długiej rurki dozującej, a puszkę odwrócić do góry dnem. Opakowanie opróżnia się zawsze w 100%. Taki sposób pakowania substancji został przetestowany w trakcie lotów kosmicznych. Zaleca się dozowanie piany przez rurkę dozującą, wówczas uzyskuje się najlepsze właściwości piany do nakładania na miejsca testowane.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:

Pojemnik z produktem przechowywać z dala od źródeł ciepła. Pozostałe środki ostrożności jak dla pojemników ciśnieniowych (aerozole). Więcej informacji zawiera Karta Charakterystyki produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl